Place | Name | Grade | School | Score | NSC qualifications: Primary Open semi-final/ Primary Girls State final | Certificate | Medals/Trophy | |
1 | Vivian L | 5 | Park Orchards Primary School | 6 | Primary Open & Primary Girls | High Distinction | Star of the tournament Trophy | |
2 | James W | 4 | Canterbury Primary School | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 3-4: Gold | |
3 | Wilbur H | 3 | Apollo Parkways Primary School | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 3-4: Silver | |
4 | Vikas C | 4 | Glen Waverley Primary School | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 3-4: Bronze | |
5 | Phoenix M | 5 | Candlebark School | 6 | Primary Open | High Distinction | Grade 5-6: Gold | |
6 | Lok Lan Y | 2 | Balwyn North Primary School | 5.5 | Primary Open | Distinction | Prep to Grade 2: Gold | |
7 | Felix C | 5 | Candlebark School | 5 | Primary Open | Distinction | Grade 5-6: Silver | |
8 | Phoenix B | 6 | Our Holy Redeemer School | 5 | Primary Open | Distinction | Grade 5-6: =Bronze | |
9 | Kingsley W | 3 | Livingstone Primary School | 5 | Primary Open | Distinction | ||
10 | Tejas C | 6 | Glen Waverley Primary School | 5 | Primary Open | Distinction | Grade 5-6: =Bronze | |
11 | Jason J | 3 | Livingstone Primary School | 5 | Primary Open | Distinction | ||
12 | Sam W | 3 | Kew Primary School | 5 | Primary Open | Distinction | ||
13 | Annabelle G | 4 | Kew Primary School | 5 | Primary Open & Primary Girls | Distinction | Girls: Gold | |
14 | Silas K | 4 | Candlebark School | 5 | Primary Open | Distinction | ||
15 | Henry A | 5 | Candlebark School | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
16 | Orlan S | 5 | Balwyn North Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
17 | Jayden W | 3 | Mont Albert Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
18 | Audrey H | 6 | Balwyn North Primary School | 4.5 | Primary Open & Primary Girls | Credit | Girls: Silver | |
19 | Benjamin W | 5 | Our Holy Redeemer School | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
20 | William W | 6 | Livingstone Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | ||
21 | Sean W | 2 | Balwyn North Primary School | 4.5 | Primary Open | Credit | Prep to Grade 2: Silver | |
22 | Thenuje W | 5 | Oatlands Primary School | 4 | Credit | |||
23 | Eric M | 6 | Balwyn North Primary School | 4 | Credit | |||
24 | Mikael H | 5 | Balwyn North Primary School | 4 | Credit | |||
25 | Jayden C | 4 | Livingstone Primary School | 4 | Credit | |||
26 | Jayden T | 4 | Canterbury Primary School | 4 | Credit | |||
27 | Roark N | 6 | Maharishi School | 4 | Credit | |||
28 | Henry H | 5 | Candlebark School | 4 | Credit | |||
29 | Thomas L | 6 | Balwyn North Primary School | 4 | Credit | |||
30 | James M | 5 | Candlebark School | 4 | Credit | |||
31 | Lewis K | 6 | Candlebark School | 4 | Credit | |||
32 | Banjo F | 5 | Candlebark School | 4 | Credit | |||
33 | Ofek D | 4 | Candlebark School | 4 | Credit | |||
34 | Basile L | 6 | Candlebark School | 4 | Credit | |||
35 | Jack O | 6 | Candlebark School | 3.5 | Participation | |||
36 | Esther K | 5 | Candlebark School | 3.5 | Primary Girls | Participation | Girls: Bronze | |
37 | James G | 3 | Our Holy Redeemer School | 3.5 | Participation | |||
38 | Daniel J | 2 | Balwyn North Primary School | 3.5 | Participation | Prep to Grade 2: Bronze | ||
39 | Arlo C | 6 | Candlebark School | 3 | Participation | |||
40 | Jeremy B | 3 | Balwyn North Primary School | 3 | Participation | |||
41 | Alena N | 6 | Balwyn North Primary School | 3 | Primary Girls | Participation | ||
42 | Woody K | 4 | Candlebark School | 3 | Participation | |||
43 | Albert C | 5 | Candlebark School | 3 | Participation | |||
44 | Ari T | 3 | Canterbury Primary School | 3 | Participation | |||
45 | Oliver B | 5 | Balwyn North Primary School | 3 | Participation | |||
46 | Joshua D | 5 | Maharishi School | 3 | Participation | |||
47 | Will G | 4 | Our Holy Redeemer School | 3 | Participation | |||
48 | Ellie G | 2 | Kew Primary School | 2.5 | Participation | |||
49 | Jacob Y | 2 | Our Holy Redeemer School | 2.5 | Participation | |||
50 | Nadira M | 6 | Balwyn North Primary School | 2.5 | Participation | |||
51 | Hunter F | 4 | Our Holy Redeemer School | 2.5 | Participation | |||
52 | Zhilong Y | 5 | Balwyn North Primary School | 2 | Participation | |||
53 | Thomas S | 3 | Our Holy Redeemer School | 2 | Participation | |||
54 | Art T | 3 | Our Holy Redeemer School | 2 | Participation | |||
55 | Patrick S | 3 | Our Holy Redeemer School | 2 | Participation | |||
56 | Lars R | 3 | Our Holy Redeemer School | 2 | Participation | |||
57 | Min P | 5 | Balwyn North Primary School | 2 | Participation | |||
58 | Poppy T | 3 | Our Holy Redeemer School | 2 | Participation | |||
59 | Harriet J | 4 | Our Holy Redeemer School | 1.5 | Participation | |||
60 | Gabriella W | 2 | Our Holy Redeemer School | 1.5 | Participation | |||
61 | Emma L | 4 | Our Holy Redeemer School | 1 | Participation | |||
62 | Lucas T | 1 | Our Holy Redeemer School | 1 | Participation | |||
63 | Isabella E | 3 | Our Holy Redeemer School | 1 | Participation | |||
64 | Aksel R | 1 | Our Holy Redeemer School | 1 | Participation | |||
65 | Harry C | 1 | Our Holy Redeemer School | 0 | Participation | |||
Place | Name | School score (top 4 from each school) | ||||||
1 | Candlebark School | 20.5 “Zonal School Champion” trophy | ||||||
2 | Balwyn North Primary School | 19 | ||||||
3 | Livingstone Primary School | 18.5 | ||||||
4 | Our Holy Redeemer School | 16 | ||||||
5 | Canterbury Primary School | 13 | ||||||
6 | Kew Primary School | 12.5 | ||||||
7 | Glen Waverley Primary School | 11 | ||||||
8 | Maharishi School | 7 | ||||||
9 | Park Orchards Primary School | 6 | ||||||
10 | Apollo Parkways Primary School | 6 | ||||||
11 | Mont Albert Primary School | 4.5 | ||||||
12 | Oatlands Primary School | 4 | ||||||